Call Us: 386-255-6475 ext 50730

FUTURES Celebrates the 2020 Teacher of the Year Nominees

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image

Congratulations to the 2020 Teacher of the Year Nominees from across Volusia County Schools! The Nominees were celebrated at a Reception hosted at Champion Elementary. (pictured above)

Brent Boyle, Alternative Education (Riverview Learning Center) 
Keisha Wallace, Atlantic High
Amanda Cooper, Blue Lake Elementary
Nathaniel L. Anderson, Campbell Middle
Melanie Herring, Champion Elementary
Elizabeth Ditslear, Chisholm Elementary
Kathryn Marsh, Citrus Grove Elementary
Alice D. Andrews, Coronado Beach Elementary
Jana Lanier, Creekside Middle
Leonard Glover, Cypress Creek Elementary
Marian Ritter, DeBary Elementary
April Lynn Sniffen, DeLand High
Heidi Luby, DeLand Middle
Brandy Meadows, Deltona High
Michael Daniel McCombs, Deltona Lakes Elementary
Sarah E. Banta, Deltona Middle
Melinda Ramirez Jones, Discovery Elementary
Sean Baum, Edgewater Public
Pennie Lewis, Enterprise Elementary
Amy Dorton, Forest Lake Elementary
Lisa Richling, Freedom Elementary
Rebecca McCoy, Friendship Elementary
Sharron DeRosier, Galaxy Middle
Colleen Adkins, George Marks Elementary
Brenda L. Hileman, Halifax Behavioral Services/ Hospital Homebound Programs
Shannon Hauser, Heritage Middle
Erika Binford, Hinson Middle
Penelope Aguilar, Holly Hill School
Karen Wilson, Horizon Elementary
Martha Spanos Halcomb, Indian River Elementary
Janice Carnegie, Legacy Scholars Academy
Jennifer Legath, Longstreet Elementary
Kimberly Dodd, Mainland High
Jennifer Eunice, Manatee Cove Elementary
Sonia Larrabee, McInnis Elementary
Susan Zona, New Smyrna Beach High
Erin Keeran, New Smyrna Beach Middle
Steven Sanders, Orange City Elementary
Francesca Knutson, Ormond Beach Elementary
Tara Fatta, Ormond Beach Middle
Jennifer Kufti, Ortona Elementary
Yahaira Lopez, Osceola Elementary
Heidi T. Corchado, Osteen Elementary
LaSherica Jefferies, Palm Terrace Elementary
Samantha Fabulich, Pathways Elementary
Allison Cowart, Pierson Elementary
Renae Lee-Rogers, Pine Ridge High
Katherine S. Reynolds, Pine Trail Elementary
Julie Kirton, Port Orange Elementary
Justin L. Rice, Pride Elementary
Carla Casolara-Ortiz, Read-Pattillo Elementary
Michelle Marcial Ostermann, River Springs Middle School of Technology & Innovation
Karen J. Kepner, Seabreeze High
Kristin Burdette, Silver Sands Middle
Wendell H. Christensen III, South Daytona Elementary
Amy Krazeise, Southwestern Middle
Wendy Bernardin, Spirit Elementary
Debbie Tarmann, Spruce Creek Elementary
Mary Piper, Spruce Creek High
Patrice Seiler, Starke Elementary
James L. Westhead, Sugar Mill Elementary
Julienne Ivory-Saccone, Sunrise Elementary
Brooke Clark, Sweetwater Elementary
Ian Jackson, Taylor Middle High
Krista San, Timbercrest Elementary
Tracy Lambert, Tomoka Elementary
Jennifer Joseph, Turie T. Small Elementary
Joseph Ruggiero, University High
C. Michelle Pons, Volusia Online Learning
Laura P. Huff, Volusia Pines Elementary
Lori Feingold, Westside Elementary
Jacklyn Youell, Woodward Avenue Elementary


Bookmark & Share



User Comments


Be the first to comment on this post below!